YouTube Fahrettin Altun’un Konuşmasını ‘Nefret Suçu’ Gerekçesiyle Sansürledi

 YouTube Fahrettin Altun’un Konuşmasını ‘Nefret Suçu’ Gerekçesiyle Sansürledi
Okunuyor YouTube Fahrettin Altun’un Konuşmasını ‘Nefret Suçu’ Gerekçesiyle Sansürledi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Şehit Diplomatlar Sergisi’ndeki konuşmasının YouTube tarafından “nefret suçu” gerekçesiyle sansürlendiğini açıkladı. Altun, “Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Los Angeles ve İstanbul Sirkeci Garı’nda açılan ‘Şehit Diplomatlar Sergisi’nde yaptığı konuşmanın YouTube tarafından sansürlendiğini duyurdu.

Twitter’dan videoyu yayınlayan Altun, YouTube’a tepki gösterdi. Altun, “Sözüm ona bu konuşma, nefret söylemi içeriyormuş. Lütfen kulak verin ve siz karar verin. Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır” dedi.

Altun paylaşımlarının devamında şunları kaydetti:

“İslam’a ve Müslümanlara yönelik nefret söylemlerini görmezden gelen, terör örgütlerinin kara propagandalarına kolaylıkla alan açan YouTube, Türk diplomatlarımızı şehit eden katil teröristlerle ilgili söylediklerimizin nefret suçu! sayıyor.

Hoşunuza gitsin ya da gitmesin, her fırsatta terörün dili, dini, ırkı olmadığını söyleyeceğiz. Bir kere daha gördük ki her alanda olduğu gibi medya ve iletişim alanında da yerli ve milli platformlara ihtiyacımız var. Yaşasın Hakikat!”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın