Müjgan Ferhan Şensoy’dan Ferhan Şensoy paylaşımı

 Müjgan Ferhan Şensoy’dan Ferhan Şensoy paylaşımı
Okunuyor Müjgan Ferhan Şensoy’dan Ferhan Şensoy paylaşımı

Kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Ferhan Şensoy, 31 Ağustos’ta sabaha karşı hayatını kaybetti.

70 YAŞINDA HAYATA VEDA ETTİ

Galatasaray Lisesi ve Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenler sonrasında Ferhan Şensoy, ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Babasının acısıyla sarsılan usta sanatçının kızı Müjgan Ferhan Şensoy, altı gün sonra anne olmuş ve kızı Pera’yı kucağına almıştı. Oyuncu, babasının vefatının ardından ilk kez paylaşımda bulundu.

“BÖYLE BİR ÖZLEM ZAMANLA GÜZELLEŞİR Mİ BİLMEM”

Oyuncu, babası ve kardeşi Derya Şensoy ile yayınladığı karelere, “Canım Babam, 22 gün olmuş sen gideli ve 16 gündür kucağımda canımız kızımız… Seni en yakışan biçimde uğurlarken, kızımızı en güzel şekilde karşılamaya çalıştık.

Böylesi teğet geçişinizi belki zamanla daha iyi anlamlandıracağım. Seni çok özlüyorum. ‘Özlemek güzeldir’ dersin sen; böyle bir özlem zamanla güzelleşir mi bilmem ama dilerim biraz olsun kolaylaşır. Seni çok seviyorum…” notunu düştü.

TORUNUNU GÖREMEDİ

2004 yılında boşandığı oyuncu Derya Baykal ile evliliğinden dünyaya gelen Derya ve Müjgan adında iki kızı olan usta sanatçı, dedelik heyecanı yaşıyordu.

32 yaşındaki büyük kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dokuz aylık hamileydi. Ancak usta sanatçı, doğumuna sayılı günler kala torunu Pera’yı göremeden yaşamını yitirdi.

“BABAM UÇTU GÖKLERE”

Müzisyen Cem Öget ile 2018 yılında evlenen Müjgan Ferhan Şensoy, vefat haberinin ardından, Twitter hesabından “Babam uçtu göklere” mesajını paylaşmıştı.

BABASINA BÖYLE VEDA ETTİ

Şensoy, Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törende; “Annemden sonra konuşmak biraz zor olacak. Zaten o kadar güç ki burada böyle durmak. Ayağımın altındaki halıya, perdelere, şuradaki kulise rağmen. Ne söylesem eksik kalacak.

Size babamı anlatmaya kalkamam, onu az benim kadar tanıyorsunuz. Babamı ne kadar sevdiğimden bahsetsem eminim hepiniz benim kadar ayrı ve özel olarak seviyorsunuz. Küçükken bu sevgiyi paylaşmak zorlardı beni. Onu en çok benim sevdiğimi ispat etmeye uğraşırdım.

Birkaç gündür ve şu an burada dururken bu sevgiyi sizlerle paylaşmak ve bölüşmek yüreğimi biraz olsun hafifletiyor. Bir insanın tüm benliği ve sahiciliğiyle gerçekleştirmesi ve bundan bir an bile şüphe duymaması…

Ölümden hiç korkmadı babam. Yaşamını anlamlı kılmaya kıymet verdi. Sayısız insanın aklına, kalbine ve fikrine ektiklerine bakınca anlıyorum ki hayat tam olarak böyle bir inatla yaşanır” ifadelerini kullanmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın