Kıyafeti Müstehcen Bulunduğu İçin ABD’de Uçağa Alınmayan Milli Sporcu Deniz Saypınar İsyan Etti

 Kıyafeti Müstehcen Bulunduğu İçin ABD’de Uçağa Alınmayan Milli Sporcu Deniz Saypınar İsyan Etti
Okunuyor Kıyafeti Müstehcen Bulunduğu İçin ABD’de Uçağa Alınmayan Milli Sporcu Deniz Saypınar İsyan Etti

ABD’de yaşayan Türk vücut geliştirme sporcusu Deniz Saypınar, kıyafetinin müstehcen bulunmasından dolayı Texas Havalimanı’ndan Miami’ye giden uçağa alınmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından başına gelen durumu anlatan milli sporcu Deniz Saypınar, “İslam ülkesinden taşındım çünkü kadınlar ikinci ya da üçüncü hatta sınıfsız bir şekilde yaşıyorlardı. Ancak burada da yine bu yaşanıyor. Kendimi gücenmiş hissediyorum. Beni Amerika Birleşik Devletlerinde resmen ama resmen bu şortu giydiğim için almadılar uçağa.” dedi.

25 yaşındaki milli sporcumuz Deniz Saypınar’ın ismini mutlaka duymuşsunuzdur; Vücut Geliştirme Branşı’nda ülkemizi gururla temsil ediyor kendisi.

6 Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra  kariyerine 25 kupa sığdıran milli sporcumuz, ABD’nin en prestijli yarışmasına hazırlanmak için geçtiğimiz yıl oraya gitmişti.

Aynı zamanda Deniz Saypınar, Olympia Amateur’de de altın madalya alan ilk ve tek Türk atlet unvanına sahip!

182 ülkenin dahil olduğu dünya sıralamasında da adını ilk 7’ye taşıyarak bir başka başarıya daha imza atmıştı.

Şu sıralar hala ABD’de olan ünlü sporcu bugün yaşadığı talihsiz ve kabul edilemez bir olay yüzünden gündem oldu.

Uçağa alınmadı! Şaka değil…

Deniz Saypınar, kıyafetinin müstehcen bulunmasından dolayı Texas Havalimanı’ndan Miami’ye giden uçağa alınmadı!

Sosyal medya hesabından başına gelen durumu anlatan Saypınar, gözyaşlarına hakim olamadı.

“Şort giydim diye uçağa almadılar.”

Miami’ye gitmek için havalimanına giden sporcu, kıyafetinin kışkırtıcı ve açık olduğu gerekçesiyle uçağa alınmadığını ileri sürdü. 1 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından açıklama yapan Deniz Saypınar, şu ifadeleri kullandı: “İslam ülkesinden taşındım çünkü kadınlar ikinci ya da üçüncü hatta sınıfsız bir şekilde yaşıyorlardı. Ancak burada da yine bu yaşanıyor. Kendimi gücenmiş hissediyorum. Beni Amerika Birleşik Devletlerinde resmen ama resmen bu şortu giydiğim için almadılar uçağa.”

“Türkiye’de büyüdüm. Bu ülkede şeriat yok ancak İslam yanlısı bir ülke.”

“Ben kadınım ve kadınlığımı göstermeyi seviyorum, Ne giyeceğimi bilecek kadar medeniyim. Burada kadınlara, biseksüellere, translara ya da geylere yapılan baskı çok fazla. Burada işinizden ya da motivasyonunuzdan bahsetmiyorum, direkt olarak hayatınızdan bahsediyorum. Bu nedenle cinsiyetinizden dolayı bir sınıfa ait olmadığımız bir ülkeye taşındım. Belki Türkiye tatil ya da seyahat için iyi ancak yaşamak için çok zor. Hiçbir şekilde kot şort giydiğim için tehdit edilmemeliyim. Kendinizle ilgili herhangi bir söz hakkına sahip değilseniz hayvandan ne farkınız kalır?”

İşte o yazdıkları:

Yaptığı bu paylaşımın ardından birçok kişiden de destek mesajı aldı.

Aldığı destek mesajlarından sonra da böyle teşekkür etti:

Siz ne diyorsunuz bu yaşanan olaya?

Bu arada… Hikayesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın