‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurdu! Mercan herkesi duygulandırdı

 ‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurdu! Mercan herkesi duygulandırdı
Okunuyor ‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurdu! Mercan herkesi duygulandırdı

28 Ağustos Cumartesi akşamı yeni bölümüyle ekranlara gelen ‘Kim Milyoner Olmak İster’in son bölümünde; Mercan Sönmez’in hikâyesi herkesi duygulandırdı.

HEM OKUYOR HEM ÇALIŞIYOR

Yarışmaya Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden katılan Mercan, ailesinin çiftçilikle uğraştığını vurgulayarak hem çalıştığını hem de okuduğunu belirtti.

Genç yarışmacı, geçim derdine düşen ve erken yaşta çalışmak zorunda kalan genç kızlara umut ışığı olmak istediği için yarışmaya katıldığından bahsetti.

HERKESİ DUYGULANDIRDI

Zaman zaman gözleri dolan Mercan’ın anlattıkları Kenan İmirzalıoğlu başta olmak üzere tüm stüdyoyu duygulandırdı. Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Mercan, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim oralardaki kızlar, erkenden geçim derdine düşüyor. Ben yarışmaya katılarak onlara umut ışığı olmak istedim. Çünkü bu yarışmaya katılmak benim hayatımda bir mucize. Bir evde üç-dört kızsanız ve geçim sıkıntınız varsa; evlenmediyseniz ailenize yük oluyorsunuz. Çünkü siz evlenmeyi değil, okumayı seçmişsiniz. Bir şekilde aileye destek olmalısınız.”

“İKİ ÇİFTÇİ EVLADI OLARAK KARŞILIKLI OTURABİLİYORUZ”

Hem okuyan hem de çalışan ve ailesine destek olan Mercan, yarışmaya kabul edildiği için Kenan İmirzalıoğlu ve Milyoner ekibine teşekkür etti. Bunun üzerine Kenan İmirzalıoğlu, şu sözleri söyledi:

“Ne demek Mercan, sen bu ülkenin vatandaşlarından birisin. Memleketinde o kadar zorluğun arasında üniversiteyi de kazanmışsın, bu çok önemli. Ben de bir çiftçi çocuğuyum, biz de babamıza çok yardım ettik tarlada. Fakat o da her zaman bizim okumamızı istedi. Çok şükür başarabildik ve şu an karşılıklı oturabiliyoruz iki çiftçi evladı olarak.”

DÖRT İHTİMAL ÜZERİNDE DURDU

Hedeflerinden de bahseden Mercan, “A planım; 125 bin kazanırsam, e-ticaret üzerine uluslararası bir proje düşünüyorum. B planım da eğer 60 bin alırsam ticari işletme işletmeyi düşünüyorum. 15 bin kazanırsam ve avukat olursam kendi hukuk büromu açmak isterim. Z planım ise buraya gelmekti” ifadelerini kullandı.

60 BİN TL KAZANDI

Mercan Sönmez, “Günümüzde hangi ülkede yetişkin bezi satışı, bebek bezi satışını geçmiştir?” sorusuna verdiği doğru yanıtla (Japonya) 60 bin TL kazandı.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI

Mercan’a sosyal medyadan da destek yağdı. Birçok kullanıcı genç üniversite öğrencisine; “Çok güzelsin, çok güçlüsün, Gurur duyuyorum seninle”, “Sen ne güzel insansın Mercan. Keyifle izledik, yolun açık olsun”

“Samimiyet ve doğallık. Ne güzelsin Mercan. Helal sana hedefine ulaştın”, “Ben bu Mercan’ı yiyeceğim. Kalbinin rengi ne güzel. Bahtın da kalbin gibi güzel olsun” şeklinde yorumlar geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın