İşler karıştı!

 İşler karıştı!
Okunuyor İşler karıştı!

Bozkırın Tezenesi, Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş’ın hayatının anlatıldığı ‘Garip Bülbül, Neşet Ertaş’ filminin basın toplantısı, önceki akşam Beykoz Kundura Fabrikası Demirane Restaurant’ta yapıldı. Yapımcı dijital sanatlar başkanı Mustafa Uslu, yönetmeni Ömer Faruk Sorak, Ertaş’ı canlandıran Bektaş Dolu, Ramazan Bağgül ve Aşık Mahsuni Şerif’i canlandıran torunu Yiğit Mahsuni’nin katıldığı etkinlikte, projenin ilk fragmanı da gösterildi. Uslu, “Hayatımın en önemli ve anlamlı projesi. Onun türküleriyle büyüdüm. Anadolu’nun güzel gönüllü, yüce yürekli abdallarını anlatmak istedik. Eminim o da hayatta olsa, o da bunu isterdi. Yolumuz uzun, yükümüz ağır” şeklinde konuştu.

Yönetmen Sorak ise “Ertaş gibi bir şahsiyetin hayat hikayesinin çoktan sinemaya aktarılması gerekiyordu. Ancak geç kalmış sayılmayız. Ülkemizin önemli mihenk taşlarından biridir. İnşallah biz de onun anısını yüceltecek ve gelecek kuşaklara iyi bir eser bırakacak projeye imza atacağız” dedi.

Öte yandan Ertaş’ın ailesiyle görüşmek, irtibat kurmak için birkaç yıl uğraştıklarını fakat sonuç alamadıklarını belirten Uslu, “İnşallah alnımızın akıyla ‘Rızasız bahçenin gülü derilmez’ diyecek kadar mütevazı bir insanın filmini yaparken, herkesin rızasını alarak, herkesin gönlünü alarak, gönülden gönüle dokunacak bir film yapmayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Merhum Neşet Ertaş’ın ailesi ise film projesine tepki gösterdi. Leyla Nigâr, Döne, Canan ve Hüseyin Ertaş ortak basın açıklamasında “Babamızın vasiyetini çiğneyerek, maneviyatımızı satmıyoruz!” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın