Ferhan Şensoy’un son mektubu: Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne!

 Ferhan Şensoy’un son mektubu: Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne!
Okunuyor Ferhan Şensoy’un son mektubu: Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne!

Türk tiyatrosunun efsane ismi Ferhan Şensoy, 70 yaşında hayata veda etti. Bir süredir İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi gören sanatçının saat 02.30 sıralarında yaşamını yitirdiği belirtildi.

Mart 2021’de geçirdiği kalp krizi sonucu Rasim Öztekin’i kaybeden Ferhan Şensoy, sağlık durumu elvermediği gerekçesiyle yakın arkadaşının anma törenine katılamamıştı.

“BULUŞURUZ GÖKYÜZÜNDE”

Öztekin’in ustası Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy, anma töreninde kürsüye çıkarak, babasının törene katılamadığını ancak ünlü oyucu için bir mektup ilettiğini söylemişti.

Derya Şensoy, gözyaşları içinde Rasim Öztekin’e yazdığı mektubu okumuştu: Babam Ferhan Şensoy, Rasim ağabeyin ani, acı, çok erken ve zamansız haberini aldığında pandeminin başından beri olduğu Bodrum’daydı…

“Sağlığı şu an burada olmaya elverişli olmadı fakat Rasim ağabeye bir veda mektubu var. Onu iletmek istedi. Orta oyuncuların amatör konu nöbetçi tiyatrodan yetişti Rasim. Kısa sürede Orta Oyuncular’a katıldı…”

“Kavuğumu ona devrettim. Orta Oyuncular’da çok başarılı bir dönem yaşadı. Kimi rahatsızlıklarından dolayı sahneyi bıraktı. Kavuğu Şevket Çoruh’a devretti. Günü geldi uçtu gitti gökyüzüne, kavuklu fotoğrafı asılı durur Ses 1885’te. Bir gün ben de uçup geleceğim gökyüzüne, buluşuruz gökyüzünde, neşeli bir meyhanede.

“CANIM BABACIĞIM UÇTU GÖKLERE”

Babasını kaybeden oyuncu Derya Şensoy, “Canım babacığım uçtu göklere” mesajını paylaştı. Şensoy’un diğer kızı Müjgan Ferhan Şensoy da yaşadığı büyük üzüntüyü sosyal medyada dile getirdi.

Usta oyuncu Ferhan Şensoy’un eski eşi Derya Baykal da acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu: Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik çok üzgünüz.

KAVUĞU MÜNİR ÖZKUL’DAN DEVRALDI

1989’da Kel Hasan Efendi’den günümüze gelen Ortaoyuncuları Kavuğu’nu Münir Özkul’dan devralan Şensoy, tarihi Ses Opereti’ni onardı ve Ses 1885 adıyla açtı.

Ferhan Şensoy’un tek kişilik oyunu ‘Ferhangi Şeyler’, 1987 yılından beri aralıksız devam ediyordu. Usta tiyatrocu, Münir Özkul’dan devraldığı Ortaoyuncuları Kavuğu’nu yakın arkadaşı Rasim Öztekin’e devretmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın