Düzce’de Sağanak: Dereler Taştı, Evler Su Altında Kaldı

 Düzce’de Sağanak: Dereler Taştı, Evler Su Altında Kaldı
Okunuyor Düzce’de Sağanak: Dereler Taştı, Evler Su Altında Kaldı

Düzce’nin Çilimli, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle dereler taştı, bazı evler su altında kaldı. Mahsur kalan 47 kişi kurtarıldı. Valilik can kaybının olmadığını açıkladı.

Düzce’de akşam saatlerinde başlayan ve şiddetini giderek artıran sağanak Çilimli, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde etkili oldu.

Sağanağın devam ettiği ve sel sularının evlere kadar girdiği Cumayeri ilçesinde, evlerinde mahsur kalanları kurtarmak için AFAD, itfaiye ve UMKE ekipleri çalışma başlattı.

Dereler taştı, yol çöktü

Bazı derelerin taşması sonucu iki köye ulaşım sağlayan yolda göçük oluştu, ekipler köylerde mahsur kalanlara ulaşmak için çalışma başlattı.

Sağanak nedeniyle Kıran Deresi’nin taşması sonucu Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu köylerine ulaşım sağlanan yolda göçük oluştu.

İl Özel İdaresine bağlı ekipler, iş makineleri yardımıyla köylere ulaşmak için alternatif yol açmak için çalışma başlattı.

Köylerde bulunan ve evlerini su basan bazı vatandaşların evlerinin üst katına çıkarak yetkililere haber verdiği öğrenildi.

Çilimli ilçesine bağlı Mısırlı ve Kırkharman köylerinde de etkili olan sağanak nedeniyle dere taşması ihtimaline karşı vatandaşlar güvenli bölgelere gitti.

Düzce Valisi Cevdet Atay, çalışmalar neticesinde bazı vatandaşlara ulaşıldığını ve can kaybının olmadığını söyledi.

Sağanak nedeniyle yolda kayma olduğunu ifade eden Atay, “Bir olumsuzluk söz konusu değil, Özel İdare ekiplerimiz notlarını alıyorlar. Hava düzelince oradaki yol kaymasını düzeltecekler. Çok şükür herhangi bir can kaybı yok” diye konuştu.

Mahsur kalan 47 kişi kurtarıldı

Düzce Valiliği kentte aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel sebebiyle açıklama yaptı.

Valilik yağışın en yoğun görüldüğü Akçakoca, Çilimli, Cumayeri ilçelerinde köylerde bazı vatandaşların mahsur kaldığını ifade etti.

88 kişinin de tedbir amaçlı tahliye edildi

Evlerde su basması gibi olayların yaşandığını belirten Valilik, 293 personel ve 97 araçla arama-kurtarma çalışmalarının yürütüldüğünü açıkladı.

Düzce Valilliği, can kaybı olmadığını, mahsur kalan 47 kişinin kurtarıldığını ve 88 kişinin de tedbir amaçlı tahliye edildiği açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın